Wiosennie...Turystycznie....

Sezon wiosenny 2016 rozpoczęliśmy już 12 ego marca udziałem w eliminacjach powiatowych XLIV Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego . Potem rozpoczęły się piesze wędrówki.

21 marca wzięliśmy udział w XXVIII Rajdzie Wagarowicza. Grupa nasza przeszła szlakiem czerwonym trasą Wąchock- Starachowice. 9 kwietnia miały miejsce X Mistrzostwa Powiatu w Marszu na Orientację ,gdzie wystąpiliśmy w dwóch kategoriach:szkół gimnazjalnych oraz w kategorii otwartej. Organizatorem marszu był Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach.

Następnie spędziliśmy 4 dni w górach na Rajdzie Górskim w Gorce, który odbył się między 21-24 kwietnia. Zakwaterowani byliśmy w Schronisku Górskim na Turbaczu na wysokości 1283m n.p.m.

Piękna pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom, które odbyliśmy na trasach: Turbacz-Kudłoń-Gorce-Turbacz, oraz Turbacz- Stare Wierchy- Obidowiec- Turbacz.

W nocy z 21na 22 maja wzięliśmy udział w XVI Ogólnopolskim Rajdzie nocnym Św. Emeryka.

Jest on częścią akcji „Wędruj z nami ojczystymi szlakami”, która ma ma celu promowanie i poznanie regionu świętokrzyskiego. Pokonaliśmy ok. 20 kilometrową pieszą trasę z Piekoszowa do kamieniołomu „Stokówka”. Zameldowaliśmy się na mecie jako druga drużyna i zdobyliśmy statuetkę Św. Emeryka za występ o charakterze rozrywkowym zaprezentowany na mecie Rajdu.

Ostatni weekend maja to „Jarmark u Starzecha” gdzie również zaznaczyliśmy naszą obecność występem wokalnym naszych wychowanek. Obecnie przygotowujemy się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc w Bydgoszczy ,w kategoriach: muzycznej, plastycznej i tanecznej. Festiwal ten jest przeglądem twórczości artystycznej dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo -wychowawczych z terenu całej Polski.