Ferie 2017

Ferie zimowe wychowanków POW w Stawie Kunowskim, które dopiero co zakończyły się, obfitowały w wiele zajęć i atrakcji. Rozpoczęliśmy zajęciami z profilaktyki uzależnień z funkcjonariuszami Policji i pracownikiem Sanepidu. Uczestniczyliśmy również w Festynie „Bezpieczne Ferie” w ramach akcji „kruchy lód” nad zalewem Lubianka.

 

Odbywały się wyjazdy do „Stajni pod dębem” nad Lubianką, gdzie mogliśmy pod okiem trenerów ćwiczyć jazdę konną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na basen i do kręgielni w Starachowicach oraz do kina Helios na film „Sing”.Pod koniec ferii część wychowanków wzięła udział w wycieczce krajoznawczej Piaseczno-Studzianki.

Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach organizowanych na miejscu jak np.: seanse filmowe z popcornem, zajęcia kulinarne, komputerowe, plastyczne, artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz zajęcia terapeutyczne z psychologiem.

Podczas zajęć „ Studio urody” dziewczęta uczyły się wykonywać maseczki, manicure oraz makijaż. Wzmacniały swoją kondycję podczas zajęć sportowych z płytą „ Walcz, ćwicz, spalaj”, chłopcy natomiast wiedli prym na siłowni.

Nie obyło się również bez zimowej sesji fotograficznej w plenerze. Zimowa aura i piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na śniegu, na sankach i spacerom po okolicy.