Mikołajkowo -światecznie 2016

Tegoroczny Mikołaj obfitował w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim w wiele niespodzianek.

Odwiedzili nas uczniowie Technikum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim klasy technik usług fryzjerskich, którzy poza paczkami pełnymi słodyczy wykonali naszym wychowankom profesjonalne strzyżenia oraz modelowanie fryzur, głównie dla dziewcząt. Wizyta uczniów upłynęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Z upominkami dotarli także przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach z prezesem p. Ryszardem Gliwińskim na czele. Dzieci otrzymały słodkie upominki.

Zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Wąchock zafundowali dzieciom seans filmowy: baśń pt. „ Waiana Skarb Oceanu”, a potem przejazd drezyną oraz wspólne ognisko.

Jak co roku nie zapomnieli także o naszych wychowankach członkowie klubu Wertep Brody, którzy obdarowali dzieci słodkimi paczkami oraz przekazali kwotę 10 tys. złotych na ich letni wypoczynek

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach przyjechał do nas pod opieką pana Dariusza Bogacza i podarował dzieciom pluszaki zebrane przez uczniów tej szkoły.

Do listy darczyńców oprócz firm i szkół dołączyły również prywatne osoby tj. państwo Kapturscy z Brodów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć o dzieciach.

Natomiast 21 grudnia nasi wychowankowie pojechali z świątecznymi życzeniami i programem artystycznym do ludzi starszych w DPS w Starachowicach oraz w Kałkowie.

Dzieci wprowadziły radość i świąteczny nastrój ,wręczając własnoręcznie wykonaną kartę z życzeniami ciepłych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.