Wielkanoc 2016

Spotkanie Wielkanocne 2016

 

„Są takie święta raz do roku co budzą życie, budzą czas...” - ten fragment piosenki o tematyce wielkanocnej dokładnie oddaje atmosferę tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Przyroda budzi się wtedy ze snu do życia. Radością Świąt Zmartwychwstania dzielimy się co roku podczas uroczystego spotkania przy Wielkanocnym stole.

 

W tym roku spośród zaproszonych gości przybyli do nas m.in.: p. Lidia Dziura z Zarządu Powiatu Starachowickiego, p. Małgorzata Klepacz -sołtys Stawu Kunowskiego, p. Alicja Sobczyk i p. Janusz Kowalewski z K.P.P. w Starachowicach oraz p. Wiesław Daszkowski i p. Marta Kuna z PCPR

w Starachowicach, a także byli wychowankowie naszej placówki.

Montaż słowno-muzyczny przedstawiony na początku spotkania przez naszą młodzież pod kierunkiem instr. p. Iwony Kalisz wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt, a świecące słońce podkreślało wiosennie udekorowany stół . Goście mogli również podziwiać wystawę ozdób wielkanocnych przygotowaną przez naszą młodzież na zajęciach plastycznych z p. Elżbietą Wróbel.

Dzielenie się jajkiem i degustacja potraw wielkanocnych to także stały punkt naszego spotkania, po którym p. dyr. Bożena Samela złożyła wszystkim życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy.