Ferie 2016

Tegoroczne ferie zimowe przypadły w naszym województwie w terminie 16-31 stycznia.

Pierwszy tydzień ferii zaskoczył nas zimową aurą, bo nic wcześniej tego nie zapowiadało. Dzięki temu wiele zajęć sportowych mogło odbyć się na świeżym powietrzu.

  Były to m.in. : zabawy na sankach, konkursy w lepieniu bałwana, spacery po ośnieżonej okolicy, wyjazdy na łyżwy do Skarżyska – Kamiennej. Na terenie placówki natomiast odbywały się zajęcia kulinarne (frytki, naleśniki), zajęcia plastyczne : w tym robienie drzewka szczęścia oraz malowanie witraży na szkle, zajęcia komputerowe , gry XBOX i KINECT, wieczory filmowe dla najmłodszych i nie tylko oraz grupowe zajęcia terapeutyczne p.h. „Lubię siebie”.

 

Przygotowaliśmy również montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także papierowe kwiaty składane metodą origami, z którymi odwiedziliśmy podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Starachowicach i Brodach.

Kiedy pogoda nie sprzyjała już zabawom na śniegu organizowaliśmy wyjazdy do kina Helios w Starachowicach, na filmy. Odbyła się również jednodniowa wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni , Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach oraz Manufaktury Słodyczy „ Magia Karmelu” gdzie dzieci miały okazję wykonać dla siebie własnoręcznie lizaki. Odwiedziliśmy także Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej.