Miko?aj,Miko?aj

Sorry, you have not enough rights to view this image.

Święty Mikołaj był w tym roku bardzo hojny dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim.

Niezapomniane chwile wiążą się z 6 grudnia, kiedy to dzieci dostały zaproszenie na jednodniową wycieczkę do Krakowa, zorganizowaną przez panią Sandrę Przywoską, współwłaścicielkę firmy GerSAnd Sp. z o.o. Spółka Komandytowa w Ostrowcu.

W organizację wyjazdu zaangażowani zostali także inni przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się wesprzeć tę wspólna inicjatywę.

W programie wycieczki znalazło się: Kino IMAX – seans filmowy 3D- „Lemury z Madagaskaru”, zwiedzanie Starego Miasta, wizyta w Manufakturze Cukierków, 2-godzinny pobyt w AQUAPARKU oraz obiad.

9 grudnia pojawił się Święty Mikołaj w osobach pań z zespołu „Echo Adamowa”, które przywiozły dzieciom podarunki w postaci słodyczy, gier planszowych oraz maskotek. Wspólne kolędowanie razem z wychowankami wprowadziło prawdziwie świąteczny nastrój.

14 grudnia natomiast odwiedzili nas członkowie stowarzyszenia Wertep Brody wraz z prezesem p. Szymonem Zawłockim, a także panią Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat. W ramach Ogólnopolskiej Terenowej Integracji dla Choinki, odbyła się w Brodach 6 grudnia Druga Świętokrzyska Terenowa Integracja, dzięki której udało się zebrać dla naszej Placówki sporą sumę pieniędzy. Dzieci otrzymały prezenty w postaci sprzętu elektronicznego, sprzętu AGD, książek, maskotek oraz słodyczy. Dołączyli się także prywatni sponsorzy : Firma Mrt Sp.z o.o. w Starachowicach oraz właściciele „Karczmy u Jana”, którzy podarowali sprzęt AGD oraz sprzęt komputerowy. Po krótkim spotkaniu w placówce odbył się rajd terenowy po okolicznych lasach zakończony ogniskiem.

Dyrektor Placówki Bożena Samela pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom i sponsorom za dobre serce, wrażliwą duszę, bezinteresowną pomoc i życzliwość.