Wakacje 2018

Wakacje wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim, jak co roku obfitowały w wiele ciekawych atrakcji.

Podopieczni wypoczywali na koloniach i obozach z programem warsztatów profilaktycznych. Pokochali polskie morze i góry, gdzie co rok chętnie wyjeżdżają na letni wypoczynek.

W lipcu korzystali z kąpieli morskich w Pogorzelicy i Dąbkach, a w sierpniu przemierzali górskie szlaki wypoczywając w Piwnicznej.

Na miejscu zaś , w placówce, pod okiem opiekunów bawili się sztuką kulinarną, przygotowując smaczne desery i inne ciekawe smakowite potrawy. Wykorzystywali do tego swoja widzę i zamiłowanie do gotowania, tym bardziej,że większość wychowanków jest uczniami szkoły zawodowej o kierunku kucharz.

Ulubionym zajęciem spędzenia wolnego czasu było grillowanie i wyjazdy na basen i kąpielisko „Piachy” w Starachowicach.

Wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę nad zalew w Sulejowie i zwiedzili zamek Czartoryskich w Gołuchowie. Nie brakowało również chętnych na rajd nocny na trasie Iłża- Piotrowe Pole- Klepacze- Staw Kunowski (25 km), odwiedzając miejsca pamięci narodowej.

Czas wakacji obfitował również w zajęcia plastyczne, krawieckie, komputerowe i sportowe. Powodzeniem cieszyły się nocne seanse filmowe na placówce.

Pod koniec wakacji podopieczni uczestniczyli w festynach i imprezach organizowanych na terenie naszego powiatu. W ofercie wakacyjnej placówki każdy znalazł coś dla siebie.

Czas wakacji minął niepostrzeżenie i nadszedł czas powrotu do szkoły, ale perspektywa kolejnych wakacji, tak mile i atrakcyjnie spędzonych chwil napawa optymizmem.. Będziemy czekać na nie, mając w pamięci miłe wspomnienia z tegorocznych niezapomnianych przygód i nowych przyjaźni.